Masážní salon Sunshine

...vše co děláme, děláme s láskou a péčí...

BEDNA PLNÁ KAMÍNKŮ

Dnešní svět je již tak odtržený od přírody, že v jeho divokém životním stylu je problematické dostat se do míst, kde bychom se mohli klidně zout a proběhnout bosi. Výbornou pomůckou, která může posloužit jako náhrada, je masážní bednička. Stačí jí mít na dostupném místě, aby si v ní člověk, kdykoliv jde kolem, mohl „zašlapat".

Otázkou zůstává definovat, jaké kamínky v masážní bedně jsou pro člověka nejvhodnější. Pravděpodobně to bude individuální záležitost a někomu více vyhovují vápencové valounky (nohy jsou po šlapání jako posypané pudrem – vhodné pro potivé nohy) jinému křemenné.

Používá se buď dřevěná bedýnka, nebo podobná nádoba. Dobře poslouží i kovové nebo plastové umyvadlo, ale dřevěná bedýnka je přece je vhodnější. Dřevo je příjemný přírodní materiál a je méně hlučný než smaltovaná či umělohmotná nádoba.

Do nádoby nasypeme do výšky cca 15 cm vybrané kamínky tj.kulaté nebo oblé oblázky o průměru od 10 do 30 mm(mohou být i větší), přičemž podíl průměru 10 mm je asi 60%, průměru 30% a zbytek mezi těmito rozměry. Pro nadlehčení i pro lepší klouzání kamenů se může do nádoby nalít voda. Tato bedýnka má celou řadu výhod:

1/ umožňuje masáž prakticky všem, u nichž každá jiná možnost nepřichází v úvahu.

2/ masáž je co do intenzity ideální, protože:

každý šlape tak, aby bolest byla co nejmenší, tzn.šetří zanícená místa, podrážděná, a tedy i velmi bolestivá místa. Přenášením váhy více tlačí na místa se slabou funkcí, čili je posiluje přesně podle potřeby.Oblázky jsou různé velikosti, stejně jako reflexní plošky, takže urovnáním postoje si potřebná ploška najde svůj kamínek.Při nezvládnutelné bolesti opustíme bedínku , což je potřebné, aby nevznikly potíže (nevolnost).Tím, že se hmotností člověk boří do vrstvy kamínků, je prováděna i masáž chodidel z boku(klenba a vnější okraj chodidla), kde jsou reflexní plošky páteře a pohybového systému vůbec.Toto nelze dosáhnout např. chůzí po rovném terénu.

Důležitá je doba přešlapování. Je třeba d ů r a z n ě v a r o v a t před nedodržením níže uvedených časů. Nelze si tím sice vážněji ublížit, ale je možné vyvolat řadu potíží, které nejsou nikterak příjemné, např.nucené trávení veškerého času na soc. zařízení nebo vyčištění trávicího traktu.

Časový postup je následující:

1.den ½ min.2.den 1min.3.den 1 ½ min.4.den 2 min. atd.denně přidáváme ½ min.až do 10 minut.

Jakmile, ale začne být při šlapání nebo těsně po něm nevolno, nelze dále masážní dobu zvyšovat a je třeba se vrátit k času minulého dne. U starších lidí tato kůra trvá cca 2 měsíce. Jakmile dosáhneme oněch 10 min.šlapání, dosáhli jsme maximum a v dané době více dosáhnout nemůžeme.

Carpe diem se šlapáním

Příznivý vliv pravidelného šlapání:

zlepšuje se činnost látkové výměny, v důsledku čehož člověk častěji vyměšuje tělo se začne zbavovat toxinů a nadbytečných obalů - zeštíhlení postavy
zlepšuje se činnost pohybového systému - více funkční žlučník přestane blokovat velké klouby, povzbuzené ledviny nemusí ukládat odpady do kloubů
zlepšuje se zrak – lépe pracují játra
zlepšuje se sluch – obnovení činnosti pohlavní sféry (zvýší se také pohlavní aktivita)
zlepšuje se myšlení a paměť – intenzivně jsou masírovány polštářky palců a prstů, kde je reflexní zóna hlavy a mozku atd.

Tělesná schránka je to jediné na světě, co skutečně vlastníme.Vše ostatní je pomíjivé. Proto jí věnujte péči, i když si zatím na nic nestěžuje.

 

Provozní doba:

Pondělí - pátek:
 9:00 - 12:00 h           14:00 - 19:00 h

Telefonické objednávky:

326 781 185
777 999 824
 
E-mailové objednávky:
 
Masáže Oldřich Masáže Kateřina

Oldřich a Kateřina Richtrovi, Rybní Důl 229, 294 01  Bakov nad Jizerou

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info